Reklam
Reklam

YAYLADA GERGİNLİK KAYMAKAMLIĞA KADAR ULAŞTI

8 Kasım 2019
506 kez görüntülendi

YAYLADA GERGİNLİK KAYMAKAMLIĞA KADAR ULAŞTI
Reklam

IMG_20191108_000935-625x625

Düzköy Haçka Yalasında bugün içişleri bakanlığı talimatı ile 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan evlerin yıkılması için çalışma başlatıldı.

Düzköylü bir vatandaşın evini yıkmak için gelen ekibe Düzköylüler karşı çıkarak direndi. Yaşanan arbedede Cevizlik Mahalle Muhtarı Ali Osman Yıldız askerler tarafından kelepçelenerek ilçeye getirildi. Kendisiyle daha sonra görüştüğümüz muhtar ” Olay yerinde başka vatandaşlar kelepçelenecekti bende benim vatandaşımı değil beni alın dedim ve beni kelepçelediler’‘ dedi. Ve “Yıllardır yaylada babasından dedesinden kalan yere sırf hayvancılık yapabilmek için ev yapan yerli vatandaşın evi yıkılmasın. Yıkılacak sa yabancıların evleri yıkılsın. Bu vatandaş geçinebilmek için yaylaya göçüyor.” dedi.
Daha sonra vatandaş ilçe merkezinde toplanarak kaymakamlığın önüne gitti. Kaymakam Yasin Akgül, isyan eden vatandaşlardan bir bayan ” ben ailemin ekonomik sıkıntısından dolayı okuyamadım. Okusaydım bende senin gibi kaymakam olurdum. Ben 1000 TL verip sığırıma saman alamadığım için yaylaya göçüyorum 2017 den önce güçüm yoktu. Ev yapamadım şimdi borç harç bir ev yaptım. Bunu yıkmaya hakkınız yok. Yıkacaksanız yabancıların evlerini yıkın! Düzköylü ye dokunmayın!”dedi. Kaymakam diğer vatandaşlarıda dinleyerek. Önce o villalar dan başlayarak ayırım yapmadan 2017 sonra ki yapılan evlerin yıkalacağını söyledi. Daha sonra vatandaş belediyenin önüne giderek belediyesi başkanını istedi. Saat 18 civarı gerçekleşen bu olaylardan sonra belediye başkanı Yılmaz Ankara Belediyeye gelerek vatandaşla konuştu. Başkan “Biz belediyeyi devraldıktan sonra ev yapanlara yapmamalarını, aksi takdirde madur kalacaklarını söyledik. Ama vatandaş bizi dinlemedi önümüzde meclisten gelen bir kanun var. Ben Düzköy Belediye olarak bu saatten sonra ne yapabilirim.” Başkandan istediği desteği alamayan vatandaş siz bizim yanımızda durun yeter diyerek belediyeden ayrıldı.

Madem yıkılacaktır evlerimize neden su bağlandı neden elektrik bağlandı diye vatandaş sitem ediyor.

IMG_20191108_000916-625x625

hackadan61 hackadan61 (788 Posts)

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!


hackadan61

hackadan61

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

YAYLADA GERGİNLİK KAYMAKAMLIĞA KADAR ULAŞTI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz