Reklam
Reklam

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

11 Aralık 2018
296 kez görüntülendi

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR
Reklam

Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik Karadeniz’de Son Nokta gazetesine verdiği röportajdan satır başları.

IMG_20181211_214128-625x625

 

 

İşte Çelik’in açıklamaları:

YOLLARIMIZI GENİŞLETTİK

Görev süreniz boyunca Düzköy’de hangi yatırımları hayata geçirdiniz?

Yollarımızın büyük bir kısmı stabilize yol. Bunun nedeni de Karadeniz Bölgesinin yağmurlu ve engebeli olmasından dolayıdır. Yollar bozuluyor ve tekrar onarmak gerekiyor. Bilhassa Çayırbağı beldesinde çok bozuk yollar vardı. Çayırbağı beldesinde 2004-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapmıştım. O zaman yolları açmıştık ama stabilizesini yapamamıştık. Orada bu dönem yol çalışması yaptık. Ayrıca dağda bayırda, bucakta stabilize yapılmamış yolumuz kalmadı. Düzköy merkezde bir yol daha yaptık; çok güzel oldu. Birçok bölgede yol genişleme çalışmaları yaptık. Beypınarı’nda çok güzel bir yol yaptık. Vakfıkebir Belediyesi ile birlikte yaptık. Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’ya çok teşekkür ediyorum. Geniş bir yol oldu; oraya helikopter bile inebilir.

ÇALIŞMALARIMI ENGELLİYORLAR

İlçede ne gibi sorunlarınız var?

Ben burada en büyük sorunu AK Parti İlçe Teşkilatı ile yaşıyorum. Çocuklar biraz yanlış davranıyorlar. İşin ehli değiller. Norm kadrodan dolayı sıkıntılar yaşadık. Norm kadrodan dolayı fazla olanları başka kurumlara gönderelim dedik. Belediye meclisinde toplantı yaptık ancak bana karşı oy kullandılar. AK Partili meclis üyelerinin tümü norm kadroyu düşürmedi. Eğer norm kadroyu düşürseydik yaklaşık 20 çalışanı farklı kurumlara gönderecektik ve rahat edecek. Belediyemize yaklaşık 100 bin TL para kalacaktı. Ret oyu verdikleri için bu sayıyı düşüremedik.          Bu arkadaşlarımız bizim çalışmalarımızı engellemek için hareket ediyor. Kendileri de bunu itiraf ederek ‘Biz senin çalışmalarını engellemek istiyoruz; onun için norm kadrosunu düşürmüyoruz’ dediler. Bunlar Düzköy’e hainlik yaptılar.

HASMANE DAVRANMAYAGEREK YOK

Vatandaşlara neler söylemek istersiniz?

Biz burada birlikte yaşıyoruz. Birbirimize hasmane bir şekilde davranmamamız gerekiyor. Seçime girilir, vatandaş kimi severse onunla yoluna devam eder. ‘Ben seçilemedim’ diye düşmanca tavra gerek yok. Bizimle hala konuşmayan insanlar var. Bu yanlış bir tutumdur. Vatandaş bize oy verdi; görevimizi yaptık. Birbirimize tavır yapmaya gerek yok. Ama maalesef bize oy veren vatandaşların cenazelerine bazıları gitmiyor. Bu çok ayıp bir tutumdur. Böyle olmaması gerekiyor. Bu demokratik bir seçimdir.

BAZI TUTUMLAR BENİ YORDU

AK Parti kazansa ne olur, CHP kazansa ne olur? Bu bir seçimdir. İnsanları birbirine düşürmeye gerek yok. Bu tutumlar beni yordu. Vatandaştan ve yarıştığım arkadaşımdan memnunum. Partinin devlet işine karışmaması lazım. Ama bizim burada gördüğümüz en büyük sıkıntı budur. İlçe teşkilatı devletin yapacağı işlere karışmaması lazım. Buraya bürokrat geldiğinde kaymakama, belediye başkanına gidecek.

Başkanın açıklamalarının tamamına linke tıklayarak ulaşabilirisiniz.

http://www.karadenizdesonnokta.com.tr/haber/amp/46772

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ŞENOL AKPINAR BELEDİYE BAŞKANININ AÇIKLAMALARINA CEVAP VERDİ.

İşte o açıklamalar :

Karadenizdesonnokta Gazetesi’nde belediye başkanımız Sn. Abidin Çelik in röportajını üzülerek okudum.

Küçük bir ilçedeyiz. Basın yoluyla konuşmayalım dedikçe, onlar bu yolu tercih etmekte ısrar ediyorlar.

Konu ile ilgili ayrıntılı bir basın açıklaması yapacağım.

Fakat şu an için sayın başkanımızın çöp kamyonunu ve ekskavatörü nereden ve nasıl aldığını cevaplamasını isterim.

Ayrıca 7 Haziran seçimlerinde Belediye Kültür Merkezi’ni başvuru ve rezervasyonumuz olduğu halde neden kullanmamıza müsaade etmediğini cevaplamasını isterim.

Üçüncü olarak belediyemize taleplerini ileten vatandaşlarımızı İlçe teşkilatımıza yönlendirip yönlendirmediklerini cevaplamasını isterim.

Bu ve bunun gibi geçmişten gelen bir çok konu hakkında ayrıntılı bir basın açıklamasını ilerleyen günlerde yapacağım.

Son olarak nefret tohumları ekerek, buradan siyasi olarak nemalanmaya çalışmak kimseye kazanç sağlamaz.

hackadan61 hackadan61 (691 Posts)

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!


hackadan61

hackadan61

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz