Reklam
Reklam

ZİRAAT ODALARI ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ

7 Kasım 2018
136 kez görüntülendi

ZİRAAT ODALARI ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ
Reklam

TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ TEKNİK EKİBİ GÖKÇELER MAHALLESİNDE ÜRETİCİNİN SORUNUNU DİNLEDİ.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşavirleri Bülent UYANIK ve Neşe TEZER Düzköy ilçesi Gökçeler Mahallesinde çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Düzköy Ziraat Odası Meclis Üyesi Sinan DEĞER ile birlikte Gökçeler Mahallesinde bulunan kahvede gerçekleşen toplantıya Düzköy Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçeler Mahalle Muhtarı Erdal LERMİOĞLU, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Turan LERMİOĞLU ile Hüseyin BAYRAKTAR, Coşkun SERDAR, Rahmi AKÇAY, Ahmet LERMİ, Cengiz YETİM, Ali SERDAR, Gülnühar LERMİOĞLU ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Mahallenin ana sorunun kadastro çalışmalarında sonuca ulaşamadıklarını belirten çiftçiler, bu durumun kendilerini mağdur ettiğini fındık ürününe verilen alan bazlı destekten yararlanamadıklarını belirtti.

Devletin hayvancılığın gelişmesine yönelik vermiş olduğu hibe ve desteklerden kadastro geçmediği için yeni tapularının olmaması nedeniyle yararlanamadıklarını belirterek yetkililerin bu sorunlarını bir an önce çözüme ulaştırmalarını dile getirdiler.

Hayvancılık konusunda mahallelerinin pilot bölge seçilmesini, modern hayvancılık işletmelerinin kurulması sonrası hayvancılığın bölgede hızla gelişeceğini söylediler.

Girdi maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle hayvancılığın tek başına geçimlerini sağlamadığını, bölge ikliminin seracılık için uygun olduğunu ancak sera konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıklarını, hayvancılığın yanında kuracakları seranın da gelirlerini arttıracağını belirterek uygulama serasının uygun bir yerde kurulmasını istediler.  

Ziraat odaları

Ali DÜLGER Ali DÜLGER (164 Posts)

Ali DÜLGER Haçka'dan Haber Var'ın emektarı.


Ali DÜLGER

Ali DÜLGER

Ali DÜLGER Haçka'dan Haber Var'ın emektarı.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz