Reklam
Reklam

DOĞA KAMPINDAKİ BİLİM KAMPI MEST ETTİ

2 Ekim 2018
206 kez görüntülendi

DOĞA KAMPINDAKİ BİLİM KAMPI MEST ETTİ
Reklam

23_13

 

 

Düzköy’de “Enerjimi Doğadan Alıyorum” projesi Mest Etti!

TÜBİTAK 4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi “Enerjimi Doğadan Alıyorum” projesi kapsamında Giresun ve Rize’den gelen 40 öğrenci yaylamızdaki doğa kampında  kampa girdi.

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Ortahisar Belediyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından desteklenen “Enerjimi Doğadan Alıyorum” projesi kapsamında Trabzon ile çevre illerden gelen 40 öğrenci, enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması ve yenilenebilir enerjinin elde edilme yöntemleri konusunda öğrencilere, akademisyenler ve eğitimciler tarafından 5 gün boyunca bilgi verildi. Öğrenciler kapmtaki etkinliklere ve ilçemizin doğasına hayran kaldılar.

trabzon_da_enerjimi_dogadan_aliyorum_projesi_h334328_4e21e

Düzköy Doğa ve Gençlik Kampı’nda çeşitli sosyal aktivitelerin de yer aldığı projenin kapanış programına, Düzköy Kaymakamı Aydın Yanık, Milli Eğitim İl Müdürü Hızır Aktaş, Şube Müdürü Mesut Kaş ve İlçe Milli Eğitim müdürü Bülent Altıntaş katıldı.

Programda konuşan Kaymakam Yanık, öğrencilere kampa katılarak projeye dahil oldukları için teşekkür ederek, “Sizleri burada görmekten dolayı çok mutlu oldum. Eğitime, bilime ve doğaya önem verildiğinde ne kadar güzel şeylerin ortaya çıktığını burada hep birlikte gördük. 2018-2019 eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum. Müdürlüğümüz Ar-Ge birimince, projenin bir sonraki aşamasında öğrencilerden ve hocalardan aldığımız geri dönüşlere göre çeşitli projeler, etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz.” dedi.

Milli Eğitim İl Müdürü Aktaş ise öğrencileri geleceğin ümidi olarak gördüğünü dile getirerek, “Sizler bizim ülkemizin zenginliğisiniz. Kendinizi ne kadar donanımlı yetiştirirseniz, geleceğe kendinizi hazırlarsanız, ülkemiz o oranda zengin ve güçlü olur. O nedenle ülkeyi yönetenler olarak sizlere önem veriyoruz. 30 öğretmen ve akademisyenlerimiz 5 gün boyunca sizlerle birlikte oldu.” diye konuştu.

Kampta öğrencilere eğitim veren Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ayşegül Şeyihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şimdiye kadar bir çok kampta görev aldığını ancak bu kampın sadece öğrenciler için değil kendisi için de çok öğretici geçtiğini belirtti.

Şeyihoğlu, çocukların bilimsel ve çevre okur yazarlığı ile farkındalıklarını arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Bulunduğumuz bölge özellikle seçildi. Çünkü burası tabiatta iç içe olan bir mekan. Öğrencilere konusunda uzman akademisyenler tarafından doğada gözlemler yapan öğrencilere, gözlemlerini teknolojiye nasıl aktaracaklarını konusunda bilgiler verildi. Bizler ve çocuklar adına çok güzel bir kamp ortamı geçti. Trabzon’un çevre illerinde bulunan fen lisesi öğrencilerine karma olarak eğitim verildi. Projenin bir sonraki aşamasında öğrencilerden ve hocalardan aldığımız geri dönüşümlerle çeşitli etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz.”

IMG_20181002_234228-625x625

Fen Lisesi öğrencisi Derya Gürbulak, beklediğinin çok üstünde bir kamp ortamı geçirdiğini ifade ederek, hem eğlenip, hemde öğrendiğini belirtti.

Rize’den gelen Kadir Efe Tellioğlu da kampta bilimsel araştırmalar, doğa gezileri ve oryantring programları düzenlendiğini dile getirerek, “Çok memnun kaldık. Bilime olan ilgim daha da arttı.” dedi.

IMG_20181002_234306-625x625

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20181002_234423-625x625

hackadan61 hackadan61 (691 Posts)

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!


hackadan61

hackadan61

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz