Reklam
Reklam

Gençlerden Muhteşem Sahne

14 Mart 2018
198 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ KUTLANDI

IMG_20180314_183810-625x625

İstiklal Marşının kabulünün 97. yıl dönümü Nazım Kayhan MTAL’ de düzenlenen törenle kutlandı.
İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Emre KILIÇ’ ın hazır bulunduğu törene, Belediye Başkan Vekili Temel AYDOĞAN, bazı kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene öğrencilerin hazırlamış olduğu muhteşem tiyatro gösterisiyle devam edildi. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Emre KILIÇ Mehmet Akif ERSOY’u anlatırken; halkın tescillediği milli bir şair, ideal bir öğretmen, branşına hakim bir veteriner, cesur bir gazeteci, Kurtuluş Savaşında iyi bir asker, Türk gencine ufuk çizen fikir ve aksiyon adamı bir politikacı, bir gönül insanı, hayatı vatan hasreti ile biten ve vefa beklediği gözlerden cefa çeken bir garipti o.” ifadeleriyle Mehmet Akif’in ne kadar büyük bir vatan şairi olduğunu dile getirdi.
Programın sonunda, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma etkinlikleri kapsamında” Mehmet Akif Ve Gençlik” konulu okullar arası yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

IMG_20180314_183658-625x625

 

 

hackadan61 (661 Posts)


Reklam

Gençlerden Muhteşem Sahne Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz