Reklam
Reklam

MAKAM ZİYARETİNE NEDEN GİTTİLER?

15 Nisan 2017
613 kez görüntülendi

MAKAM ZİYARETİNE NEDEN GİTTİLER?
Reklam

bocce-kaymakam

Okul sporları Bocce Turnuvasında Hafız Mehmet Ofluoğlu Ortaokulu küçük kızlar kategorisinde il birincisi oldu. Kızlarımız Rize’de düzenlenecek grup şampiyonasında Trabzon’u temsil edecek. Öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürü Bülent Altuntaş,  Okul Müdürü Kerim Kavraz ve Beden Eğitimi Yeşim Birinci bugün İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç’ı makamında ziyaret ettiler.

Öğrencilerimizi, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Yeşim Birinci’yi ve okul yönetimimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

BOCCE NEDİR?

Bocce, bir spor dalı. Bu sporun kökeninin Anadolu‘ya dayandığı ve MÖ 5000 yıllarında oynandığı tahmin edilmektedir. İlk çıktığı yıllarda cilalanmış kaya parçalarıyla oynanan oyun, günümüzde tamamen yuvarlak ve sentetik malzemelerden yapılmış toplarla oynanmaktadır. Bugünkü şekliyle, ilk kez Romalılar tarafından oynanmış ve “bocce” adını da Romalılardan almıştır. En eski spor dallarından birisi olarak kabul edilmektedir.

Türkiye bocce ile 1991 yılında tanışmış, 2005 yılında “Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu”nun kurulmasıyla bilinen spor kimliğine kavuşmuştur.

Oyundaki amaç, attığınız/yuvarladığınız toplarınızın hedef topa yakın olmasını sağlamaktır. Rakip toplarından hedef topa daha yakın olarak atılan her top için bir puan alınıyor ve 13 puan alan oyuncu oyunu (maçı) kazanıyor. Eğer rakibin topu hedef topa daha yakınsa ve sizin yuvarlamanız olanaksızsa hedef topu ya da rakip topu vurmak için de atış yapılabilmektedir.boccee

 

hackadan61 (658 Posts)


Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz