Reklam
Reklam

GENEL BAŞKAN HAÇKAOBASINDA

15 Ekim 2016
487 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

​Anadolu Gençlik Derneği genel başkanı Salih TURHAN Bey, Trabzon Üni Kom Düzenlediği İlk Adım Eğitim Kampında Konuşmalarını Gerçekleştirdi. Kamp Haçkaobası yaylasındaki Düzköy Doğa Kampında gece saat 23 de gerçekleşti.  Kampa 150 üniversite öğrencisi ve Trabzon Agd İlçe Başkanları katıldı. Ev sahipliğini Düzköy Agd ilçe başkanı Ali DÜLGER yaptı. 

Genel Başkan Salih TURHAN şöyle konuştu:

       ” Biz size çok rahat huzur vaat etmiyoruz. Çok güzel birinci sınıf odalar vaat etmiyoruz.Dünyada ki mazlumlar için terlemeyi vaat ediliyoruz. Çalışmayı vaat ediyoruz.  Genel başkan Rakamlarla dünyadaki insanların sıkıntılarını belirtti. Ortalama bir milyar insan aç. Son beş yıldır her  iki saniyede bir çocuk açlıktan oluyor. Ortalama bir buçuk milyon insan susuz yaşıyor. İki milyar dört yüz bin insan sağlık hizmeti alamıyor. Otuz bin çocuk tedavi edilebilir hastalıktan tedavi edilmediği için ölüyor.İki milyar insan günlük iki tl ile geçinmek zorunda. Yaşadığımız dünyada ortalamada bir dakikada bir, bir insan ölüyor. 4,5 saniyede bir insan mülteci konumuna düşüyor. Müslüman Agd bir öğrenci sadece kendini düşünemez. Bu insanlık için ter akıtmak zorunda.

   Biz bir kenara oturup duramayız. Sekiz denizin birleştiği bir coğrafya burda. İki okyanusun birleştiği bir coğrafya taşımacılığın yüzde sekseni bu coğrafyadan sağlanıyor. Petrol üretiminin yüzde altmış tan fazlası, doğal gazın yüzde kırkı bu coğrafyanın elinde. Su kaynakları Nil, Fırat, Dicle bu coğrafyada. Tarım bu coğrafyada .Siz bunları sömüren ülkelerin elinden kurtarmak zorundasınız. Terör ülkelerinin elinden kurtarmak zorundasınız”.

hackadan61 (656 Posts)


Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz