Reklam
Reklam

DÜZKÖY’ÜN YOLU DEĞİŞİYOR?

12 Temmuz 2016
1.409 kez görüntülendi

DÜZKÖY’ÜN YOLU DEĞİŞİYOR?
Reklam

yolllll - Kopya

İLÇEMİZİN YOLU MU DEĞİŞİYOR?

Uzun yıllardır sel ve heyelanlarla ilçemizin makus talihi haline gelen Düzköy Akçaabat yolu için geçtiğimiz aylarda yenileme ve genişletme çalışması başlamıştı. Bu projeye bir öneri sunarak ilçemizin gelişmesine en büyük katkıyı sağlayacak aynı zamanda en büyük engelini ortadan kaldıracak bir projeyi hayata sokmak için siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz.

Yıllardır sel, çöküntü ve heyelan vb. nedenlerle ilçemizin yolunun yapımı sürekli devam etmektedir.

Haçkalı Hoca Baba Türbesi, Çal Mağarası, Şahin Kayası, Yaylalarımız ve eşine az rastlanır güzellikteki doğası gibi daha bir çok özelliğiyle Doğu Karadeniz’in en büyük turizm potansiyeli olan ilçemizin yolunun sürekli yapım halinde olması ilçemiz adına büyük bir kayıptır.

Doğanköy’ün üst kısmından başlanarak küçük çaplı bir kaç köprü ile ilçemizin Aykut Mahallesinden devam edilip Gökçeler Mahallesinden büyük bir viyadükle Düzalan Mahallesine bağlanmasıyla ilçemiz hem ulaşım derdinden kurtulmuş olur hem de yıllardır bitmeyen ve sürekli şantiye sahası gibi olan yollarımızla ilçemizin mahallelerine de hizmeti tam anlamıyla götürerek bağların güçlenmesi sağlanabilir.

Bu proje ile Güneye bakan kısımdan yol geçmesi halinde kışın yolların kapanması engellenebilir ve don olaylarının neden olduğu kaza riski en aza indirilebilir.

Bu proje ile çabuk bozulan, çöken, kayan bu virajlı yolların oluşturduğu hayati tehlikelerin yanında yol hem kısalacak hem de yıllarca yapımı süren Akçaabat’ın Işıklar Mahallesindeki yola yapılan masraflar gibi sürekli masraf oluşturmaktan çıkmış olacaktır.

Bu proje ile ilgili daha bir çok fikir üretilebilir. Ancak atılması gereken sadece bir adım.

Düzköy olarak bu adımı atmaya ne dersiniz?

 

Şener ÖZTÜRK

Site Editörü

 

 

 

 

hackadan61 hackadan61 (674 Posts)

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!


hackadan61

hackadan61

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz