Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERİMİZ ŞİRKET KURDU

7 Mayıs 2016
850 kez görüntülendi

ÖĞRENCİLERİMİZ ŞİRKET KURDU
Reklam

nazimkayhan-pazar (4)

DÜZKÖY NAZIM KAYHAN ÇPAL’DEN MUHTEŞEM BİR PROJE DAHA
Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve İNTEL işbirliği ile yürütülen ve Okulumuz Düzköy Nazım Kayhan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin de yer aldığı “İlk Şirketim Girişimcilik Projesi” başladı.
Projenin koordinatörlüğünü okulumuz Muhasebe ve Finansman Öğretmeni Dilek ASİLTÜRK üstlenmiştir.
Okullarda girişimcilik anlayışını geliştirme ve yaygınlaştırmanın amaçlandığı projede, uygulama şirketlerinin kurulması planlanmıştır. Okulumuz, öğrencilerin sosyal olarak kendini ifade edebilmesi ile başlayan, ticari anlamda girişimcilik deneyimini yaşatmak ve girişimciliği deneyimleme imkânı sunmak amacıyla “İlk Şirketim” programı uygulanması içerisinde yer almıştır.
Proje kapsamında okulumuz muhasebe bölümü tarafından “Sürpriz Hediyem Şirketi” kuruldu. Kurulan şirketin faaliyet alanı ise; telefon standı, hediyelik kutu ve sürpriz yumurta gibi hediyelik eşyaların üretimi ve pazarlanması.
Yine proje çalışmaları için ilk olarak, proje koordinatörü olan Okulumuz Muhasebe ve Finansman Öğretmeni Dilek ASİLTÜRK tarafından öğrencilere girişimcilik eğitimi verilerek, kurulan şirket için bir iş planı hazırlanması sağlandı. Ardından Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi tarafından organize edilen ve öğrencilerin, bir şirketin üretim aşamalarını görmesi ve yerinde tanıması amacıyla Arsin Organize Sanayi Bölgesine bir iş gezisi düzenlendi. Bu kapsamda öğrencilerimiz Gündoğdu Mobilya’ya ait üretim tesislerini gezerek bilgi aldılar.
Gezi programının sonunda Trabzonlu iş adamlarının konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısına katılan öğrencilerimiz, iş adamlarından deneyimlerini dinleyerek bilgiler edindiler.
Proje kapsamında, üretimini yaptıkları ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması için, önce okulumuzda bir satış standı açılışı yaparak ürünlerini pazarlayan öğrencilerimiz; değişik tarihlerde, önce Düzköy’de bulunan okullarda sonrasında ise Akçaabat’ta bulunan okullarda satış stantları kurmuşlardır. Öğrenciler bir yandan üretim bir yandan tanıtım ve reklam, pazarlama ve satış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

nazimkayhan-pazar (5) nazimkayhan-pazar (3) nazimkayhan-pazar (2) nazimkayhan-pazar (1)

hackadan61 (648 Posts)


Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz