Reklam
Reklam

İLÇEMİZİN İLK ROMAN YAZARI!

8 Mart 2016
980 kez görüntülendi

İLÇEMİZİN İLK ROMAN YAZARI!
Reklam

aysegul-akdag

 İLÇEMİZİN İLK ROMAN YAZARI!

İlçemizin Çayırbağı Mahallesi’nden Ayşegül Aktağ genç yaşına ve tüm imkansızlıklara rağmen ve en büyük arzularından biri olan yazarlığa büyük bir adım attı. 

“Soğuk Cehennem” adlı kitabını yazan Ayşegül Aktağ‘ın kitabını temin etmek isteyenler bize ve Çayırbağı Doğankaya imamı Osman Küçükaslan’a facebook üzerinden mesaj atarak ulaşabilirler.

“Soğuk Cehennem” 

Yıllardan 1980, aylardan KALANDAR. Trabzon’un şirin köyü Sidiksa’da geçen bir kış masalı. Öyle bildiğiniz masallardan değil; zaman zaman gözlerinizin dolacağı, derin düşüncelere dalacağınız, okurken üşüyeceğiniz bir kış masalı. Bunun yanında küçük ahşap bir köy evinde, karın doldurduğu minik pencereden karşıki kıvrımlı dağlara ve ormana dalacak gözleriniz.
Bir anlık Öfkenin bedeli nedir? Tıpkı bir kibrit çöpünün koskoca ormanı küle çevirmesi gibi bir hiç mi olur sonuç? Fatma ile kardeşi bu anlık öfkenin doğurduğu acımasız sonuçları kaldırabilecek mi?
Belki de yavaş yavaş şizofreniye dönüyordu Fatma. Neden olmasındı? Onun yerinde kim olsa aynı şeyleri yaşayacağından adı gibi emindi. O gördüğü rüya gayet doğal bir olguydu. Onun  hayret ettiği şeylerden biri de nasıl oldu da şimdiye kadar delirmemiş olduğu idi. Kim bilir belki de çoktan akıl sağlığını yitirmişti ve bu yaşadıkları bir akıl hastanesinde gördüğü halüsinasyonlardan ibaretti. “Kim bilir?” diye fısıldadı. Belki de burası bir akıl hastanesinin odalarından biriydi. “Kim bilir?” diye fısıldadı bir kez daha…

Ayşegül Aktağ KİMDİR?

  1993 yılında Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı Çayırbağı Mahallesinde Dünyaya geldi. İlkokulu Çayırbağı Çamlıca İlköğretim Okulunda, Liseyi Çayırbağı Çok Programlı Lisesinde tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Meslek Yüksek okuluna yerleşti. 2013 Yılında Ön lisansı bitirip lisans tamamlamak üzere Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümüne kayıt oldu. Şuan eğitimine devam ederken özel sektörde çalışmaktadır. Yazarın Çeşitli İnternet platformlarında şiirleri ve yazıları yayınlanmakta olup iki ayrı gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır. İlerleyen vakitlerde şiir kitabı çıkarmayı da düşünmektedir. İnsanları güldürmeyi çok sevdiği için mizah yazmak da becerileri arasındadır. En büyük gayelerinden biri Yazarlık ve şairlik kariyeri yolculuğunda durmadan ilerlemek ve geleceğe iz bırakmaktır.

hackadan61 hackadan61 (674 Posts)

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!


hackadan61

hackadan61

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz