Reklam
Reklam

Kimse Trabzon’a Fransız Kalamayacak!

10 Şubat 2016
758 kez görüntülendi

Kimse Trabzon’a Fransız Kalamayacak!
Reklam

bulent-cumur-prs

Trabzon’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri düzenleyen Paris Trabzonlular Derneği’nin Başkanı değerli hemşehrimiz Çalköylü Bülent Cumur, “Hedefimize ulaşınca kimse Trabzon’a Fransız kalamayacak.” dedi.

Paris Trabzon Kültür Derneği Fransa’nın başkenti Paris’te, Trabzon’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü vesilesiyle, geleneksel Trabzon Günleri’nin dokuzuncusunu gerçekleştirildi.

bulent-cumur-paris-g

Etkinliklere Trabzonlu resim sanatçısı Ekrem Kutlu resim sergisiyle katılırken Türk Halk Müziği sanatçısı Zeynep Başkan da bir konser verdi.

Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur, Trabzon’u Fransa’nın başkenti Paris’te, her yıl düzenledikleri kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile önce Parislilere, sonra da tüm Fransa’ya tanıtmayı amaçladıklarını, Trabzon’un spor, kültür, sanat ve doğa harikası yönlerini, mutfağını ve folklorunu Avrupa’ya duyurmak istediklerini söyledi.zeynep-baskan-paris (1)

bulent-cumur-paris-1

Paris Trabzon Günleri, Akçaabatlı Ressam Ekrem Kutlu’nun 11. kişisel resim sergisinin açılışı ile başladı.

Açılışa Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu, Epinay-sur-Seine Belediye Başkanı Hervé Chevreau, Paris Trabzon Kültür Derneği Başkanı Bülent Cumur, Paris’te Türkiye ilgili faaliyetlerde bulunan bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Türk ve Fransız sanatsever katıldı.

Ekrem Kutlu’nun 70 adet eserinin sergilendiği, Paris’in Epinay-sur-Seine Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’ndaki sergi 18 Şubat tarihine kadar görülebilecek.

Trabzon mutfağı ürünlerinin sunulduğu ve bazı geleneksel el sanatları örneklerinin de sergilendiği Trabzon Günleri etkinlikleri , Epinay-sur-Seine Belediyesi Konser Salonu’nda Türk Halk müziği sanatçısı Zeynep Başkan’ın konseri ile devam etti.

 

 

Kaynak: http://www.akcaabathaber.com/

 

 

 

hackadan61 hackadan61 (739 Posts)

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!


hackadan61

hackadan61

Haçka'dan Haber Var: Trabzon'un Düzköy ilçesinden ve dünyadan haberler veren ve yörenin tanıtımına katkı sağlamak için oluşturulmuş bir haber portalıdır!

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz